PROFESYONEL DESTEK

Çocuklarımızın üstün yeteneklerini ortaya çıkartan, yoğunlaştırılmış ANLESS Otizm Eğitim Programı ülkemizde sadece Pengumini’ de …

EKİBİMİZLE TANIŞIN

Konusunda uzmanlaşmış ekibimiz ile her konuda yardımınıza hazırız

Doç. Dr. İhsan HANOĞLU

Anless Art Terapist

İstanbul Fatih doğumludur. Tahsil hayatını İstanbul’da tamamladı. Pertevniyal Lisesi’ nin ardından Mimar Sinan Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Grafik bölümünden mezun oldu. Sonrasında, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde eğitimini sürdürdü. Yüksek lisansını ve doktorasını tamamladı. Ayrıca, okul yıllarında Lale Oraloğlu tiyatrosunda baş aktör olarak rol aldı. Pek çok tiyatro oyunu ve dizilerde rol aldı. Ulusal radyolarda İstanbul tarihi ile ilgili programlar yaptı. Ayrıca, İstanbul tarihi özel ilgi alanıdır.

İş hayatına üst düzey yönetici olarak başladı. Finlandiya’ da eğitim alanında çalışmalarda bulundu, Türkiye’nin efsanevi markalarında Tifdrukta üst düzey yöneticilik yaptı. Çocuk yayınları ve oyuncaklar üzerine mağazalar zinciri sistemini kurdu. Sektörün lider yayıncılık firmalarından Ya-Pa yayın A.Ş. de genel müdür olarak uzun yıllar çalıştı. Bu şirket için 1994 yılında başlayıp on yılı aşkın süre il il dolaşarak okul öncesi eğitimin önemi konusunda çeşitli seminerler verdi. Marmara Üniversitesi, Kültür Üniversitesi ve Girne Üniversitesi ile 3 kez uluslararası katılımlı okul öncesi eğitimi kongresi, 4 kez özel eğitim kongresi düzenlenmesinde ve organizasyonunda görev aldı. Türkiye genelinde 20 ayrı üniversite, TRT, DTP ve MEB ve UNICEF işbirliği ile 11 kez birer haftalık okul öncesi eğitimi ve yaygınlaştırılması konulu seminerlerin düzenlenmesinde görev aldı. Muhtelif illerde çok kereler eğitimci ve uygulamacılara yönelik paneller düzenlemiştir. Ayrıca, öğretmen eğitimi programı, ana-baba eğitim programları ve ilköğretim müfettişleri seminerlerinde görev yapan Hanoğlu, evde açık okul öncesi eğitim projesini hayata geçirmiştir. Hanoğlu’ un okul öncesi eğitimine yönelik yayınlanmış pek çok kitabı ve sanatsal faaliyet setleri bulunmaktadır. Halen sektörün önde gelen firmalarında hazırlamış olduğu kitaplar ve eğitim setleri yayınlanmaktadır.

Yöneticilik yaptığı dönemlerde eksikliğini hissettiği otizmli ve engellilere yönelik kitap ve materyallerin bulunmamasının sıkıntısını yaşadı. Okul öncesi eğitim kitaplarının yanı sıra zihinsel engelli ve otizmli bireylere yönelik çalışmalar yaptı. 2010 yılında, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Hanoğlu A’dan Z’ye zihinsel engelliler ve otizmli bireyler için eğitim materyalleri ve kitapları, eğitim setlerini hazırladı. Türkiye’nin pek çok ilinde zihinsel engelli ve otizmli bireylerin eğitimcilerine ve ailelerine yönelik eğitim seminerleri düzenledi. Ayrıca, ANLESS Çok Yönlü Otizm Eğitim Programının ve eğitim materyallerinin Türkiye şartlarına adapte edilme çalışmalarını yapan ekiptedir. Hanoğlu, Anless Otizm Eğitim Merkezinde otizmli bireylere yönelik sanat atölyesinde el sanatları, drama, resim, müzik ve bahçe terapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Close

Uzm. Özgü ERTUL

Anless Koordinatörü

Gazi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim bölümü Zihinsel Engellilerin Eğitimi Anabilim dalından 2000 yılında mezun oldu. İstanbul Ticaret üniversitesinde psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı. Ayrıca WISC-R Zeka Testi ve Çocuk Değerlendirme Test Eğitimleri ile Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini aldı. Çağdaş Drama Derneği’ nden yaratıcı drama eğitmenliği programını tamamladı.

2000 -2010 tarihlerinde Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı okullarda özel gereksinimli çocuklarla çalıştı.
2010 -Zencefil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kuruculuğu.
2014 –ANLESS çok yönlü otizm eğitim programının genel koordinatörlüğü.
2017- İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Sağlığı bölümünde öğretim üyeliği.

Uzun yıllar zihinsel engelli, özel öğrenme güçlüğü, iletişim bozukluğu olan, otizmli ve davranış bozukluğu olan bireylerle çalıştı. Ayrıca, Türkiye’nin pek çok ilinde çok sayıda eğitimciye ve ailelere özel eğitim alanına yönelik eğitim seminerleri vermiştir. Ailelere danışmanlık hizmeti vermektedir. Yaratıcı drama grupları ile atölye çalışmaları yapmaktadır.

Ertul, özel gereksinimli bireyler ve eğitimciler için kitap ve materyal eksikliğini fark ederek zihinsel engelli bireylere yönelik okuma yazma setini 2006 yılında hazırlayarak bir ilki gerçekleştirmiştir. Özel eğitim alanında yayınlanmış çok sayıda okuma yazma, matematik, temel becerilerin kazandırılmasına yönelik çeşitli yayınevlerinden çıkmış özel eğitim kitap, eğitim setleri ve eğitim materyalleri bulunmaktadır.

Close

Z

ANLESS MARKASI GÜVENCEMİZ ALTINDA !!

Konusunda uzmanlaşmış akademisyen kadromuz ile uluslararası “ANLESS” markasının Türkiye tek yetkilisi ve tescil sahibi olarak değerli öğrencilerine hizmet vermekteyiz.